letadlo.jpg
Když se řekne Dánsko, nejvíce lidem se vybaví zábavný park Tivoli, hit 90. let „Barbie girl“ od známé skupiny Aqua a především nejznámější pohádkář všech dob Hans Christian Andersen. Tento dánský spisovatel se proslavil hlavně
Když se řekne Dánsko, nejvíce lidem se vybaví zábavný park Tivoli, hit 90. let „Barbie girl“ od známé skupiny Aqua a především nejznámější pohádkář všech dob Hans Christian Andersen. Tento dánský spisovatel se proslavil hlavně pohádkami o  Sněhové královně, Ošklivém káčátku a zejména o Malé mořské víle, jejíž socha je jednou z nejfotografovanějších na světě.

O Dánech je všeobecně známo, že rádi žijí zdravým životním stylem, dbají na životní prostředí, třídí a recyklují odpad, k dopravě používají kola, k získání energie větrné turbíny a solární desky a rozvoj ekoturismu to jen potvrzuje. Jsou zde nabízena speciální ekologická ubytování, restaurace, specializované obchody, ale i v běžných supermarketech jsou dostupné bio výrobky.

„Ekoturistika je definována jako "odpovědné cestování do přírodních oblastí, které šetří životní prostředí a zlepšuje životní podmínky místních obyvatel." Jedná se o udržitelný cestovní ruch s cílem minimalizovat jeho dopad na životní prostředí.
Ekologické ubytování není zajištěno jen na ekofarmách, ale podílí se na něm i hotely jako Scandic hotel a Brøcher, hostely, kempy, které jsou označeny zeleným štítkem „The Swan“ nebo „The Flores“.
V rámci aktivní ekoturistiky nabízí ideální podmínky pro cyklistiku, díky více než 10 000 km značených cyklistických stezek, pěší turistiku, která vzhledem ke svému rovinatému povrchu země je zvládnutelná pro všechny, jízdu na kajaku, plachtění kolem dlouhého pobřeží či říčkách nebo si zahrát golf na prvním golfovém hřišti v Dánsku, v Torup na ostrově Sjæland.

Jedním z motivů proč navštívit Dánsko je kromě jiného i kongresový cestovní ruch. Jedná se o události, kdy do země přijíždí hlavy státu, odborníci z různých odvětví, lidi se společnými zájmy na kongresová zasedání, jejichž cílem je většinou vyřešit aktuální otázku, problematiku apd. Mezi místa ve kterých se nejčastěji odehrávají zasedání, patří kongresové centrum Tivoli, jehož zasedací místnost pojme až 2 500 účastníků a hotely Phonenix Kodaň, 71 Nyhaven, Imperia, Opera a Grand hotel, které se nachází v hlavním městě Kodani, kam se nejčastěji sjíždějí delegáti z celého světa. Hotelové zasedací místnosti mají kapacitu 40 – 200 lidí. Významnou plánovanou konferencí na tento rok je šestý Evropský kongres zaměřený na ekologii 17. 4. 2012 a První severská konference o poruchách předškolního věku úzkosti 1. 6. 2012.

S kongresovým cestovním ruchem je spjat incentivní cestovní ruch, který má účastníky ve volném čase seznámit s danou destinací, umožnit jim získat nové zážitky v jejich volném čase a postarat se také o doprovod účastníků konferencí. Incentivní cestovní ruch je samozřejmě spjat celkově s různými typy pracovních cest.
Incentivní cestovní ruch v Dánsku a jeho četné a různorodé balíčky jsou zaměřeny na hlavní město Kodaň, město Alborg, ostrovy Fyn a Sjæland. Můžeme ho rozdělit na tři základní typy, kterými jsou sportovní aktivity, nákupy a umění a poznávání kultury a historie dané země.
Moderní incentivní cestovní ruch láká na nákupy do Kodaně. Konkrétně do ulice Strædet, ve které se nachází spousta obchodů s módou a módními doplňky, muzeum dekorativního umění nebo výstavy v Design centru a z nočních podniků Alborg kasino. Součástí cestování je také ochutnávka místní kuchyně, gurmáni by se měli určitě zastavit v restauraci 1th nebo navštívit již zmíněné restaurace oceněné hvězdami Michelin.
Sportovní aktivity nabízejí golf, zorbing, rafting, kajak, skok z helikoptéry a cyklistiku.
17.09.12 12:41
martin.herda
Chcete poznat krásy řeckých ostrovů? Santorini last minute nabízí skvělé ceny za fantastickou dovolenou.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one